fbpx

INSTAT ngre alarmin: Dyfishohen aksidentet, më problematike grupmosha 25-34 vjeç

Muaji i parë i 2024-ës ka patur një dyfishim të aksidenteve rrugore në krahasim me janarin e 2023-it. Sipas INSTAT, në këtë janar kanë ndodhur 162 aksidente rrugore, nga 84

Vesa News. Nga Vesa News.

Tirana me një trajner të ri, ish-futbollisti në krye të bardhebluve

Tirana ndryshon trajner sërish këtë sezon, duke emëruar në krye të ekipit Erbim Fagun, i cili zëvendëson Julian Ahmatajn. Pas humbjes 2 – 1 në derbin me Partizanin drejtuesit vendosën

Vesa News. Nga Vesa News.

E rëndë në Fier/ 56-vjeçari bie nga kati i pestë, ndërron jetë në vend

Një 56-vjeçar ka humbur jetën në lagjen “Konferenca e Pezës” në Fier, pasi dyshohet se ka rënë nga kati i pestë i një pallati. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet

Vesa News. Nga Vesa News.

FOTO/ Këto janë ngjyrat më ‘in’ të 2024-ës

Pak muaj më parë, Leatrice Eiseman, drejtore e Institutit Pantone Color njoftoi se kishte zgjedhur ‘Peach Fuzz’ si ngjyrën e vitit 2024, por kjo nuancë delikate pjeshke, në mes rozës

Klara Murra Nga Klara Murra

BE nis hetimet për Tik Tok-un: Të sigurohen nivele të larta privatësie për minorenët

Tik Tok është vendosur në pikëpyetje nga BE për shkeljet e mundshme të Aktit të Shërbimeve Dixhitale (DSA) rreth sigurisë së të miturve dhe çështjeve të tjera. Hetimi po fokusohet

Klara Murra Nga Klara Murra

Beyonce i futet industrisë së bukurisë, shtysë u bë sëmundja nga e cila ajo vuan

Beyonce ka folur për betejën e saj me psoriasis përpara prezantimit të linjës së saj të re të bukurisë. Artistja e “Renaissance” po zgjeron biznesin e saj dhe po hyn

Klara Murra Nga Klara Murra

Në prag të miratimit të Amnistisë Penale, qeveria pranon propozimet e PD-së (kush përfiton)

Qeveria pranon propozimet e Partisë Demokratike për Amnistinë Penale. Në Komisionin e Ligjeve u diskutua rreth këtij projektligji që pritet të miratohet ditën e enjte në Kuvend. 3150 të dënuar

Klara Murra Nga Klara Murra

Aksident i rëndë në Preshevë, ndërrojnë jetë 3 persona dhe plagosen 11 të tjerë

Një aksident i ndodhur në Preshevë të Serbisë u ka marrë jetën 3 emigrantëve dhe rezultojnë të jenë plagosur 11 persona. Mes të plagosurve është edhe një fëmijë 15-vjeçar. Automjeti

Klara Murra Nga Klara Murra

Sot protesta e opozitës përpara Kryeministrisë, 1000 forca policie në gatishmëri

Mbi 1 mijë  forca të policisë, mes tyre ato të rendit, FNSH, Shqiponjat dhe Garda e Republikës do të jenë sot në terren për mbarëvajtjen e protestës së thirrur nga

Klara Murra Nga Klara Murra

Edi Rama vizitë në Turqi, pritet nga presidenti Erdogan! Do firmosen disa marrëveshje

Me ftesë të presidentit turk Erdogan, kryeministri Edi Rama do të jetë sot në një vizitë në Turqi. Kreu i qeverisë dhe presidenti Recep Tayyip Erdogan do të kryesojnë takimin

Klara Murra Nga Klara Murra

Një tjetër personazh Tik Tok-u ka probleme me ligjin, shoqërohet në polici Kozak Braçi

Personazhi i famshëm i Tik-Tok, Kozak Braçi është shoqëruar ditën e sotme në ambientet e policisë së Tiranës ku po

Klara Murra Nga Klara Murra

Jonida Maliqi mesazh të koduar Romeos: Më mungon!

Romeo Veshaj është padyshim një nga personazhet më të përfolura në Big Brother dhe kjo vlen më shumë për të

Klara Murra Nga Klara Murra

Kendall Jenner rikthehet në krahët e ish-it?

Kendall Jenner thuhet se e kaloi ditën e Shën Valentinit me ish të dashurin e saj, Devin Booker. Në rrjete

Vesa News. Nga Vesa News.

Sërish debat pas prime-t! Sara dhe Bardhi u ndanë përfundimisht?

Sara dhe Bardhi kanë debatuar ashpër pas prime-t të djeshëm

Ish-i dashuri i çon dron në Big Brother, Sara përlotet në sy të Bardhit

Para disa ditësh Sara i ka treguar Erjolës për marrëdhënien

Ja detajet që tregojnë se familjarët e Ilnisës dhe Meritonit janë kundër lidhjes së tyre

Familjarët e Meritonit dhe Ilnisës janë kundër lidhjes së tyre,

Kanye West sërish ‘me sy’ nga Taylor Swift: Kam ndikuar në karrierën e saj

Kanye West ka bërë një postim në rrjete sociale ku

Mbyllet kulla Eiffel, punëtorët futen në grevë

Monumenti më i famshëm në Paris, Kulla Eiffel është mbyllur

Izraeli kërcënon me ofensivë gjatë muajit të Ramazanit nëse nuk lirohen pengjet

Ministri izraelit Benny Gantz ka paralajmëruar se do të nisin

Dyshohet se u helmua nga Kremlini, nuk gjendet trupi i Navalny

Ish-lideri i opozitës ruse, Alexei Navalny, ndërroi jetë disa ditë

Pllaka e betonit u shkëput nga vinçi, humb jetën shqiptari në Itali (EMRI)

Një 54-vjeçar shqiptar ka humbur jetën pasditen e 16 shkurtit

Më shumë lajme nga

Ekonomi

963 Artikuj

Shëndetësi

624 Artikuj

Politikë

1416 Artikuj

Sociale

441 Artikuj

Me kanellë dhe mjaltë, ja si të trajtoni rrudhat

Kanella është një nga erëzat më të shëndetshme të të gjitha kohrave. Ajo ofron një sërë përfitimesh për shëndetin e

Nga Vesa News.

Beyonce i futet industrisë së bukurisë, shtysë u bë sëmundja nga e cila ajo vuan

Beyonce ka folur për betejën e saj me psoriasis përpara prezantimit të linjës së saj të re të bukurisë. Artistja

Nga Klara Murra

FOTO/ Këto janë ngjyrat më ‘in’ të 2024-ës

Pak muaj më parë, Leatrice Eiseman, drejtore e Institutit Pantone Color njoftoi se kishte zgjedhur ‘Peach Fuzz’ si ngjyrën e

Nga Klara Murra

VIDEO/ Teleskopi hapësinor “James Webb” mbërrin në destinacion pas 2 vitesh, dërgon në Tokë pamje mahnitëse

Më 24 janar u mbushën dy vjet nga arritja e teleskopit hapësinor “James Webb” në destinacionin e parashikuar, 1.6 milionë

Nga Klara Murra

Elon Musk thotë se kompania e tij ka implantuar çipin e trurit tek njeriu

Miliarderi teknologjik, Elon Musk, ka pohuar se kompania e tij Neuralink ka implantuar me sukses një nga çipat e saj

Nga Klara Murra

Meta lejon përdoruesit në BE të ndajnë Facebook-un nga Instagrami

Meta do t'i lejojë përdoruesit e saj në Bashkimin Evropian (BE) të shkëputin llogaritë e tyre në Facebook, Instagram dhe

Nga Klara Murra

Na gjeni edhe në

Na ndiqni edhe në rrjetet sociale
Moti
7 °C
Tirana
broken clouds
7° _ 7°
100%
1 km/h
Mar
15 °C
Mër
15 °C
Enj
14 °C
Pre
16 °C
Sht
15 °C
- Reklama -
Ad imageAd image