fbpx

FOTO/ ‘Duket sikur ka veshur batanije’, fansat kryqëzojnë aktoren Margot Robbie

Aktorja e njohur Margot Robbie mori pjesë në ndarjen e çmimeve të ‘Screen Actors Guild’ me një fustan mahnitës të frymëzuar nga roli i saj tek ‘Barbie’, por jo të

Klara Murra Nga Klara Murra

Miqësorja Suedi-Shqipëri/ FSHF nxjerr në shitje biletat, ja çmimi për tifozët shqiptarë

1500 tifozë shqiptarë do të kenë mundësi për të mbështetur kombëtaren kuqezi në miqësoren e 25 marsit ndaj Suedisë. Federata Shqiptare e Futbollit ka zbuluar detaje nga ky test përgatitor

Klara Murra Nga Klara Murra

Samiti i Ukrainës në Tiranë, ja rrugët që do ‘paralizojnë’ kryeqytetin

Tirana do të mirëpresë për herë të parë më datë 28 shkrut një Samit dedikuar tërësisht Ukrainës, ndërsa më datë 29 do të ketë një samit me liderët e Ballkanit

Klara Murra Nga Klara Murra

VIDEO/ 16-vjeçari shkonte me thika në shkollë, në kërkim babai i tij (sekuestrohen arsenal armësh)

Një 16-vjeçar është vënë në hetim nga policia, pasi shkonte në shkollë me thika, ndërsa dyshohet se shtyhej nga i ati për të përdorur armë zjarri. Policia ka sekuestruar në

Klara Murra Nga Klara Murra

Samiti për Ukrainën, presidenti Zelensky vjen sot për herë të parë në Tiranë

Tirana do të mirëpresë për herë të parë një Samit në datë 28 dhe 29 shkurt, dedikuar tërësisht Ukrainës, vetëm disa ditë nga dy vjetori i nisjes së agresionit rus

Klara Murra Nga Klara Murra

Këmbimi valutor 27 shkurt 2024

Monedha e eurozonës shitet sot me 104.1 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 96.2 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 121.6 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 71.5 lekë. Franga zvicerane kap vlerën e 109 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, shitet

Klara Murra Nga Klara Murra

Bashkohen fermerët e serrave, vendosin çmime dysheme për prodhimet e reja

Një grup i madh fermerësh nga zonat e Beratit, Fierit u bashkuan këto ditë për të marrë çmime dysheme në negociata me grumbulluesit dhe eksportuesit. Sezoni bujqësor ka nisur të

Klara Murra Nga Klara Murra

Temperatura pranvere në dimër, ja si pritet të jetë moti sot

Ditën e Martë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti do të jetë me alternime vranësirash dhe intervale të herëpashershme kthjellimesh. Era do të

Klara Murra Nga Klara Murra

‘Në punë gjithçka po shkon mirë’, horoskopi për sot

DASHI Kjo periudhë është ideale për dashurinë ndaj lëre veten të shkosh dhe shijo gjithë bukurinë e emocioneve. Në punë ju vijnë mundësi të shkëlqyera, përfitoni prej tyre. Do të

Klara Murra Nga Klara Murra

Mëngjese që nuk ju shtojnë në peshë, ja disa receta

Jeni në kërkim të ideve të mëngjesit që janë të shijshme dhe të shëndetshme njëkohësisht? Më poshtë do të gjeni katër receta të shkëlqyera që jo vetëm që janë të

Vesa News. Nga Vesa News.

Mbahet në Londër Samiti i BERZH, Rama merr pjesë online

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) po zhvillon në Londër Samitin e Ballkanit Perëndimor. Në këtë aktivitet marrin pjesë

Klara Murra Nga Klara Murra

Ueda dhe Arlindi zbulojnë gjininë e bebit

Ueda dhe Arlindi morën vëmendjen e publikut gjatë eksperiencës së tyre në ‘Love Island’. Lajmi se ata po prisnin një

Vesa News. Nga Vesa News.

FOTO/ Jennifer Aniston trazon rrjetin, shfaqet me unazë fejese në gisht

Jennifer Aniston ka ndezur thashethemet për fejesë pasi u fotografua në SAG Awards teksa mbante një unazë gjigante diamanti në

Klara Murra Nga Klara Murra

Jennifer Lopez surprizon binjakët e saj në 16-vjetorin e lindjes, ja destinacioni i veçantë ku i dërgoi

Jennifer Lopez ka qenë në qendër të vëmendjes, pasi më

Romeo distancohet nga Heidi, çfarë po ndodh?

Situatat e tensionuara në shtëpinë e ‘Big Brother Vip’ duket

Banore e re! Mbesa e Elton Ilirjanit prit të hyjë në shtëpinë e BB VIP

Big Brother sa vjen e merr më shumë vëmendje dhe

Ndarja e Besit dhe Xhensilës, avokatja jep një tjetër version: Po shpëtojnë pasurinë

Prej disa ditësh, rrjeti po zien sërish pas lajmit se

Hungaria një hap larg ratifikimit për pranimin e Suedisë në NATO

Hungaria pritet të ratifikojë anëtarësimin e Suedisë në NATO, duke

Jair Bolsonaro mohon akuzat për grusht shteti: Gënjeshtra

Jair Bolosonaro ka mohuar akuzat për grusht shteti pas humbjes

Oborri mbretëror: Princi William po bëhet gati për të marrë fronin

Shëndeti i Mbretit Charles është në gjendje shumë më të

Karolina e Jugut i beson Donald Trump, fiton zgjedhjet me diferencë të madhe nga Nicki Haley

Votuesit në Karolinën e Jugut  zgjodhën kandidatin republikan Donald Trump

Më shumë lajme nga

Ekonomi

977 Artikuj

Shëndetësi

629 Artikuj

Politikë

1424 Artikuj

Sociale

446 Artikuj

Botërori i basketbollit, nisin parakualifikueset

Kombëtarja e basketbollit të meshkujve e nisi me humbje fazën parakualikuese të Botërorit 2027. Kuqezinjtë e drejtuar nga Erkand Karaji

Nga Vesa News.

‘Në punë gjithçka po shkon mirë’, horoskopi për sot

DASHI Kjo periudhë është ideale për dashurinë ndaj lëre veten të shkosh dhe shijo gjithë bukurinë e emocioneve. Në punë

Nga Klara Murra

Mëngjese që nuk ju shtojnë në peshë, ja disa receta

Jeni në kërkim të ideve të mëngjesit që janë të shijshme dhe të shëndetshme njëkohësisht? Më poshtë do të gjeni

Nga Vesa News.

Disa fakte interesante rreth Statujës së Lirisë

Statuja e Lirisë u konceptua në vitet 1860 nga aktivisti francez kundër skllavërisë Édouard de Laboulaye. Ai angazhoi skulptorin francez

Nga Vesa News.

Gjendet veza e epokës romake, e paprekur edhe pas 1700 vitesh

Në Muzeun e Historisë Natyrore në Londër ndodhet një vezë e epokës romake, e cila është gjetur e paprekur që

Nga Klara Murra

BE nis hetimet për Tik Tok-un: Të sigurohen nivele të larta privatësie për minorenët

Tik Tok është vendosur në pikëpyetje nga BE për shkeljet e mundshme të Aktit të Shërbimeve Dixhitale (DSA) rreth sigurisë

Nga Klara Murra

VIDEO/ Teleskopi hapësinor “James Webb” mbërrin në destinacion pas 2 vitesh, dërgon në Tokë pamje mahnitëse

Më 24 janar u mbushën dy vjet nga arritja e teleskopit hapësinor “James Webb” në destinacionin e parashikuar, 1.6 milionë

Nga Klara Murra

Na gjeni edhe në

Na ndiqni edhe në rrjetet sociale
Moti
9 °C
Tirana
clear sky
9° _ 9°
71%
2 km/h
Mar
19 °C
Mër
20 °C
Enj
21 °C
Pre
18 °C
Sht
16 °C
- Reklama -
Ad imageAd image